2021-2022 Güz Yarıyılı Normal Öğretim Ders Programları İçin Tıklayınız…

2021-2022 Güz Yarıyılı Uzaktan Eğitim Ders Programları İçin Tıklayınız…

Öğrenci Danışman Hocalarını Görmek İçin Tıklayınız…

  • 2021-2022 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında Üniversitemizde öğretim YÜZ YÜZE, UZAKTAN veya HİBRİT öğretim yöntemleri ile yürütülecektir.
  • Uzaktan öğretim; öğrenci ve öğreticinin bir arada bulunma zorunluluğunun olmadığı, tamamen sanal ortamda, canlı, görüntülü, sesli ve interaktif olarak derslerin işlendiği, zaman ve mekândan tamamen bağımsız bir öğretim yöntemidir.
  • Yüz yüze öğretim; öğretim programlarında öngörülen teorik ve uygulamalı derslerin öğretiminin derslik, atölye, laboratuvar, işletme ve kurumların eğitim birimi gibi eğitim ortamlarında öğretici gözetiminde yapıldığı öğretim modelidir.
  • Hibrit öğretim; geleneksel yüz yüze öğretimin, çevrimiçi öğrenme araçlarıyla zenginleştirilmesine dayalı öğretim modelidir. Bu modelde, hem yüz yüze hem de uzaktan öğretim yöntemleri harmanlanmış olarak kullanılabilir.
  • Hibrit eğitimle yürütülen derslere öğrenciler gruplar halinde gelecektir. Öğrenciler A GRUBU ve B GRUBU olarak ikiye ayrılacaklardır.
  • ÖRNEĞİN; 1. Hafta hibrit bir derse A grubundaki öğrenciler okulda yüz yüze katılırken, B grubundaki öğrenciler ilgili derste o hafta anlatılan konunun dokümanlarına online Sistem üzerinden ulaşarak dersi takip edeceklerdir. 2. Hafta ise B grubundaki öğrenciler okulda ilgili derse yüz yüze katılırken, A grubundaki öğrenciler ilgili derste o hafta anlatılan konunun dokümanlarına online Sistem üzerinden ulaşarak dersi takip edebileceklerdir.